.

Tragická smrt Tatua (†5): Ztrátu Moji nesly gorily hůř! Svíčky do zoo nenoste, je to zakázáno...

30. července 2012 v 16:04 | Verča |  Gorila Tatu
Páteční smrt malého Tatua (†5), gorilátka z pražské zoo, zasáhla celou republiku, smutnou zprávu zmínily i přední světové deníky. Tatu se oběsil nešťastnou náhodou při hře na laně.

A lidé, kterým svými rošťárnami léta dělal radost, nezapomněli. Dokonce chtěli po tragédii k výběhu přinášet svíčky, což ale vzhledem k bezpečnostním pravidlům a spoustě dřeva a slámy v pavilonu není možné. "U výběhu je ale vzpomínková kniha, do které návštěvníci mohou psát nějaké svoje vzkazy," řekl Michal Šťastný z tiskového oddělení zoo. Soustrast Praze vyjádřily zahrady z celého světa, i z USA.

Také gorily se postupně vzpamatovávají z šoku. "Na počátku působily vyděšeně, zmateně, ztraceně, stejně jako my nechápaly, jak se to mohlo stát. Chovatele velmi překvapilo, že se ta situace poměrně rychle stabilizovala a gorily začaly fungovat takřka normálně," řekl Aha!.

Vysvětlení je nasnadě: ačkoliv to pro ně bylo bolestivé, gorily viděly Tatuovu smrt a pochopily, co se mu stalo. Větší paniku prý zažily ve chvíli, kdy se pryč stěhovala sestra od Tatua Moja (7). Ta pro ně zmizela zničehonic. "Teď prožily obrovský stres během nehody, ale vracejí se zpátky. Ony nemají jako my potřeby ohlížet se zpátky," prozradil kurátor chovu savců Pavel Brandl.

Zdroj:Ahaonline.cz
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.